facebook Facebook | twitter Twitter | rss RSS | contact Contact | Radyo: Radyo |
Hosgeldiniz..
Konu: Üçüncü Kuşak Beşe Katlandı        Okunma Sayısı: 2633         Cevap Sayisi: 0

Üye Degilsiniz * ! Yada Giris Yapmadiniz.. * !   Forumdaki Tüm Özelliklerden Yararlanamazsiniz * !
Üye Olmayanlar Mesaj Yazamaz, Eklenti Indiremez, Mutlu Olamaz, vs.. |  Iki Saniyede * Kayit Olmak için Tiklayin

 Sayfa : 1   Yukari Git
  Yazdır  
           .:: Paylasmak Güzel'dir ::. 28 Ocak 2012, 12:18:51
offline_2009*

₪ Yeni ÜYE ₪
*
Cinsiyet:Bayan
Mesaj Sayısı: 17
Nerden: ereğli
Üçüncü Kuşak Beşe Katlandı


Üçüncü Kuşak (3G) teknolojisinin damga vurduğu bu yılki GSM Kongresi'nde BenQ - Siemens, bu teknolojinin hızını beş - altı kat aşabilen HSDPA destekli telefonu tanıttı

Geçtiğimiz hafta İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen Dünya GSM Kongresi 2006'da, bir yandan yeni teknolojiler tartışılırken diğer yandan üreticiler yeni ürünlerini tanıttı. Fuar alanında sergilenen ürünler arasında özellikle hızlı ve görüntülü iletişim olarak bilinen Üçüncü Kuşak (3G) teknolojisini destekleyen cep telefonları dikkat çekti.
Kongrede Nokia, Sony Ericsson, BenQ - Siemens, Motorola ve Samsung gibi üreticilerin tanıttığı ürünlerle birlikte 3G model sayısının tüm dünyada 262'ye ulaştığı bildirildi.

Mobil TV yayını
Bu rakamda, Almanya'da düzenlenecek Dünya Kupası maç yayınlarının da önemli etkisi var. Operatörler ile birlikte üreticiler, 3G ve HSDPA (Yüksek Hızda Veri Paketi İndirme) destekli modellerle Dünya Kupası'nda maçların cep telefonundan izlenmesini sağlayacak.
Henüz Türkiye'de 3G şebekesi için lisan ihalesi yapılmamış olsa da, özellikle Uzakdoğu ülkeleri ve Avrupa'da geçtiğimiz yıl ilgi odağı olan 3G teknolojisi sayesinde cep telefonlarından görüntülü iletişimin yanı sıra, mobil internet şebekesi üzerinden hızlı internet bağlantısı yapılıp, telefondan TV yayınları yüksek kalitede izlenebiliyor. 3G teknolojisi ile 284 Kbps hızına ulaşılabiliyor.
Kongrede ayrıca 3G teknolojisini hız - kapasite olarak neredeyse beşe katlayan HSDPA destekli cep telefonu modeli de tanıtıldı. BenQ - Siemens, 3G destekli ürünlerin yanı sıra HSDPA destekli modeli kongrede sergiledi.
BenQ - Siemens EF91 modeli telefon yüksek hızın yanı sıra gelişmiş seviyede pek çok teknolojiyi destekliyor.
1.6 - 1.8 Mbit bağlantı hızına çıkılabilen HSDPA teknolojisi ile geliştirilen EF91, 3.2 megapiksel çözünürlükte kameraya sahip. MP3 çalar fonksiyonu bulunan EF91'de 2 inch boyutunda, 262 bin renkli ekran var. EF91'in pazara Haziran ayında çıkarılması planlanıyor.

 Mobil ses sistemi

Saitek firması tarafından mobil platformlarda kullanılmak üzere geliştirilen kablosuz hoparlör sistemi, bilgisayar veya Wi - Fi bağlantısı üzerinden çalışabiliyor. Bu sayede, 30 metre mesafeden bilgisayarda yüklü müzik parçalarını kolaylıkla, yüksek kalitede dinlemek mümkün oluyor.
İki hoparlör ve dijital kullanım menüsünden oluşan cihaz, dijital 2.1 stereo destekli bir model.

 Net'ten konuş

Kongrede Nokia'nın tanıttığı 6136 modeli, GSM şebekesinin yanı sıra bir diğer kablosuz iletişim standartı WLAN'ı da (Kablosuz Yerel Alan Ağları) destekliyor. Nokia 6136, hücresel ve IP (İnternet protokolü) tabanlı iletişim ağlarının birbirini bütünleyen bir yapıya sahip.
Bu telefon sayesinde kullanıcılar WLAN erişimini kullanarak internet üzerinden sesli görüşme yapabiliyor. Telefonda 1,3 megapiksel kamera bulunuyor.

4 bin şarkı saklıyor

Sony Ericsson ise dahili 4 GB hafıza kapasitesine sahip W950i modelini tanıttı. Walkman serisinin son modeli olan ürün, yaklaşık 4 bin müzik parçasını depolayabiliyor.
W950i, kolay kullanım için dokunmatik ekran özelliğini destekliyor. Telefon ayrıca, GSM şebekesinin yanı sıra 3G şebekelerinde de çalışıp, görüntülü iletişim ve hızlı veri transferi imkânı sağlıyor.


  *
  E-Gönder

 Sayfa : 1   Asagi Git
  Yazdır  
 
Gitmek Istediğiniz Yer:  


 :) Ilginizi Çekebilir..
 * ' Üçüncü Köprü Ihalesi '
Yukari Git
^^   Hosgeldiniz..   Istiklal Marsimiz..

WWW.YUMAYUM.COM © 2007
Powered by SMF ~ © 2006-2015, Simple Machines
© Tüm Haklari Ali Baba ve Kirk Haramiler'in Büyülü Magarasinda Saklidir. ©
Google Tags  | URL List
Sitemap 0 1 2 3 4 5
Son Konular | Son Mesajlar

PageRank