.:: YumaYum.com ::.

~ SiiR DÜNYASI ~ => KOMiK SiiRLER ve MEKTUPLARKonu Başlığı: Meshur Olacak Kizin Annesi Ile Mektuplasmasi..  

Kiz


Anam, güzel anam, garip anam. Sarıkızı marıkızı heç sormuyom, zira zerre gadder umrumda değil. Sadede geliyom. Bu İstanbul şehri çok büyükmüş. Bizim köyden yan yana 1 melyon tane koy, aha işte o gadder gocuman.

Ben meyşur olmayı kafaya koydum anam. Filmde görmüştüm. İstanbul seni yeneceem diyordu ya, bana beraberlik de yeter. Yani senin anlayacağın buraya puan veya puanlar almaya geldim anam.   Anne


Ay gızım, bal gızım, eşek gızım... Sarıkızı sormuyon amma Sarıkız seni soruyo. Benden daha salak kızın nerde deyo... Gaçtın diye her Allahın gecesi bubandan sopa yiyom. Sırtım nasır tuttu artıkın. Seni bi yakalarsam bak nasıl meyşur edecem.
Ağabeylerin peşine düştü. Yakında seni bulur, öbür tarafa tez ulaştırılar. Sen de gazetenin 3. sayfasına çıkıp meyşur olursun artık. Ağbingiller gelene gadder İstanbul seni 3.sayfalık yapmazsa tabii! 

 

Kiz


Anaaaaaa... Bababaaa... Burada bi dizi var şaşırınca böyle yapıyor başroldeki adamYakında tanışmayı hayal ediyorum onunla. Hatta hepisiylen. Ana gız; sen alışıksındır dayağa.Ya da dur ben buradaki kadın porgramlarından birini yollayayım sana, koca dayağı yiyo diye tilivizyonlara çık, ana-kız meşur olalım.


Anne


Yellozlar Kraliçesi, halası kılıklı kızım benim, sen şimdi meyşur olacam derken onun bunun lafinada kanarsin, o küçük cep telefonlarına dikkat et bari. Ağbilerin izini bulmuş, İstanbula varmışlar. Dua ediyom sadece vursunlar, cesedin güzel olsun. Çocuklar seni hırslarından parça pinçik doğrayayım derken terleyip Boğaz esintisiyle hasta olmasalar bari.   
 

Kiz


Anaların en vicdansızı, teneşirlere gelesicesi... Abim olacak o davardan haber alabiliyon mu? Alaman, zira bir tanesi anası yaşında bir kadınla yaşamaya başladı. Arada görüşüyoruz. Öbürünün de sinir geçti, baya bi yumuşadı. Hatta fazla yumuşadı. Geçen birlikte pembe bluz almaya çıktık.
 
Yanlış anlama ha, bana değil ona. Bir dekolte giyiniyor ki sorma. Ben o kadar giyemem valla. Tutturdu ameliyat olucam kesin dönüş yapıcam diye. Bırak diyorum vur beni dön memlekete diyorum, 'Ay beni gan tutar gııız' diyor. Yakında iki kızınız oluyor bilesiniz.Anne


Ailenin kanayan yaraları... Kansızlar sizi! Abilerini de ayarttın sonunda haa! Hakkımı helal edersem şerrrefsizim... Babanın da selamı var! Benim öyle bir kızım yok diyo... Hasadı kaldırayım bizzat kendi ellerimle boğucam uçünü de diyo... 
 

Kiz


Ahh anam benim saf anam... Sana ne zamandır yazamadım. Beni merak etmezsin biliyom da babamı merak etmişindir herhalde. Hali vakti yerinde. Gençleşti de. Genç kadın adamı gençleştirir derlerdi de inanmazdım. Kuman diye söylemiyorum, güzel kız.
Sen ne bakarsın babamın öyle atıp tuttuğuna. Asıcam, kesicem diye yemiş seni. Hasadın parasını burada öyle bir yedi ki aklın durur..

Bir akşamda dolaştı bütün meyhanelerini, gece kulüplerini İstanbulun. Sonra bir askerlik arkadaşını buldu. Kalan parasıyla birlikte iş kurdular. Simit sarayı açtılar. Paraya para demiyor artık babam bilesin. Ana be, unutmadan bi şey diycem. Bu mektup olayı eskidendi..
 
Bir cep telefon al da SMSleşelim. Ya da bir bilgisayar al MSNden yazışalım. Böyle çok banal..

 

Anne


Oyyy anam oyyy... Meğer yıllarca koynumda bir değil dört yılan beslemişim oyyy! Hepiniz hayın çıktınız. Tez zamanda İstanbula gelip alayınızı yere sermezsem bana da Zarife demesinler!   


Kiz


İstanbula gelme kararına pek sevindik ana. Bir sen eksiktin zaten burada. Gelmeden önce bana haber ver de abimin Refo adıyla sahne aldığı gece kulübünden yer ayırtayım.
Hep beraber felekten bir gece çalalım. Bu arada büyük abim o kadından ayrıldı.
 
Anam gelsin de televizyondaki gelin-damat-kaynana yarışmalarına katılalım diyor.
Bence de iyi fikir. Sen 10 tane kaynana Semrayı cebinden çıkarırsın. Şöhret olmak senin de hakkın.  Hasretle bekliyoruz anam. Öptük çok. Bye!Gönderen: ELiFELLi8   |   12 Haziran 2008, 14:07:06